engedelmes
MENÜ

  HONLAP

BEMUTATKOZÓ

PROGRAMOK

AKTUÁLIS HÍREK

VERSENYZŐINK

EBRENDELET

ALAPSZABÁLY

HÁZIREND

FÓRUM

KÉPZÉSI KÖLTSÉG

ELÉRHETŐSÉG

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Látogatottság
Indulás: 2007-09-21
 
Bejelentkezés
Felhasználónév:

Jelszó:
SúgóSúgó
Elfelejtettem a jelszót
 
DESIGN
 

Flyball

2007. augusztus 31. by admin

I. FEJEZET - FELSZERELÉS

1.1 Flyball gépek

(a) A flyball gépet minden csapat maga biztosítja saját maga számára.
(b) A flyball gépnek mechanikusan kell működnie.
(c) A flyball gépet a csapat saját tetszése szerint díszítheti.
(d) A teniszlabdának a kilövés után minimum 60 cm távolságot kell szabadon repülnie a kilövés helyétől. A kilövés iránya a célvonal felé mutat.
(e) A flyball gép paraméterei:

  • Szélességben nem haladhat meg 61 cm-t, magasságban 46 cm-t. A magasságot a gép aljától kell mérni, ebbe nem beleértendőek a kültéri lábak;
  • A gép doboza mélységben nem haladhat meg 76 cm-t;
  • A gép talapzata viszont lehet hosszabb 76 cm-nél;
  • A csúszásgátló anyagok nem haladhatják meg a 10-12 mm vastagságot.
  • A flyball doboz semmilyen esetben sem haladhatja meg ezeket a paramétereket (beleértve a dobozhoz tartozó fogantyúkat, kilövő szerkezeteket és egyéb tartozékokat.)

1.2 A labda

Minden csapatnak saját, (tetszőleges színű) sérülésmentes labda készlettel kell rendelkeznie. A labdák legyenek a kutya méreteinek és “ízlésének” megfelelő teniszlabdák, vagy egyéb engedélyezett labdák. A flyballban használható és engedélyezett labdáknak épp ugyanúgy kell funkcionálniuk, mint egy teniszlabdának. Pattanjanak, guruljanak. Pl: kis méretű teniszlabda is használható kisebb kutyáknál.

1.3 A nyakörv

Verseny alkalmával, az egész versenypálya területén tilos a fojtó, szöges vagy elektromos nyakörv használata. A versenypálya területébe beletartozik a nézőtér és a ketrecek számára kialakított terület is. Fojtó kötéllel, haltival tilos a ringbe belépni. Kizárólag lapos, pórázra csatolható nyakörvet vagy hámot lehet használni. Mindez annak érdekében szükséges, hogy az éppen zajló futamokban résztvevőkön kívül a felkészülők és nézők is kontrollálhatóak legyenek.

II. FEJEZET - RING FELSZERELÉS

2.1 Csúszásgátlók

A verseny házigazdája megfelelő csúszásgátló felszereléssel/anyaggal látja el a futó pályákat, a startot illetve a doboz helyét és környékét.

2.2 Kordonok/hátfalak

A verseny házigazdája felállít továbbá egy olyan hátfalat a flyball gépek mögött, ami megfogja a messzire guruló labdákat, viszont nem gátolja a bírákat és a közönséget a kilátásban. A hátfalat (minimum 61 cm magas) a flyball gépek vonalától számítva 2,13 m távolságra helyezik el. A hátfal a két versenypálya közé is benyúlik 61 cm-rel meghaladva a flyball gépek vonalát.

2.3 Ugró akadályok

(a) A verseny idejére a házigazda biztosítja a párhuzamos versenyhez szükséges, két szett ugró akadályt (4-4db)

  • Az ugró akadályok a támasztó oszlopok kivételével fehérek. Az akadály ugró része 60 cm széles. Magassága a tartó oszlopokkal együtt nem haladhatja meg a 90,5 cm-t és nem lehet kisebb 61 cm-nél. Logo, felirat tetszés szerint elhelyezhető az ugró részen. A logót az ugró aljától min 15 cm-re, szélétől 5 cm-re kell elhelyezni.
  • Minden 2,5 és 5 cm magas ugró lécet min 10-12 mm vastag furnér lemezből vagy egyéb elfogadott anyagból kell elkészíteni.
  • Ajánlott egy 17,5 cm-es alap deszkát készíteni, amelyre egy 2,5 cm-es lécet helyezve felállítható az minimum magasság (20cm).
  • A sérült (törött ill. meghajlott) ugró lécek versenyen nem használhatóak.
  • Az ugrók magasságánál 0,6 cm méretbeli eltérés elfogadott.

(b) Az első akadálynak 1,83 m távolságra kell lennie a start/cél vonaltól; az akadályok (összesen 4 db) egymás közti távolsága 3,05 m. A flyball gép és a legutolsó akadály távolsága 4,57 m.

2.4 A ring

A minimum terület két szabályos pálya felállításához körülbelül 9,15m x 27,43m terület szükséges. A két párhuzamos versenypálya -a pályák középvonalától mérve- min 3,66m max 6,70m távolságra helyezkedik el egymástól. Abban az esetben, ha a versenyt kemény, durva felületű talajon vagy szőnyegen (lehetségesen horzsolást okozó beltéri, illetve kültéri szőnyegen) rendezik, csúszásmentes, tompa felületű anyag elhelyezése szükséges a következő helyeken: mindkét versenypályán a pályák középvonalától számított 1,37m szélességben, az első ugró akadályig (nekifutó részt beleértve) és az utolsó akadálytól a hátfalakig. A gyep, fű és nem durva salak pályák megfelelőek a verseny rendezéséhez, ez esetben nem szükséges csúszásgátló anyagok lehelyezése. A verseny területe legyen szennyezéstől mentes. A versenypálya hosszába bele kell számolni egy min 8,8 m hosszúságú területet, így elegendő teret hagyva a start/cél vonal előtt a kutyák nekifutásának. Ehhez hozzá kell számolni továbbá egy minimum 2,1 m hosszúságú területet a flyball gépek elhelyezési vonalától a hátfalak irányába. (A hátfalak max 61cm-rel nyúlnak túl a gépek elhelyezési vonalán)

III. FEJEZET - CSAPATOK ÉS EREDMÉNYLISTÁK

(a) Az adott Flyball Bírói Testület megkövetelhet egy a versenyeken való részvételhez szükséges regisztrációs számot. A regisztrációs szám a kutya azonosítására szolgál a versenyzői “karrierje” folyamán. A regisztrációs szám nem átruházható. Jelzi a kutya fajtáját; a fajta megjelölés megváltoztatására egy alkalommal van lehetőség a kutya élete folyamán.
(b) Ha a Flyball Bírói Testület kötelezővé teszi a regisztrációs szám meglétét, és egy kutya érvényes regisztrációs szám nélkül indul, akkor az egész csapat versenyen szerzett pontjai törlődnek.
(c) Minden csapat minimum 4 kutyából, 4 felvezetőből maximum 6 kutyából és 6 felvezetőből áll. Tetszés szerint alkalmazható saját pályasegéd, akinek feladata a labdaszedés, a levert akadályok visszaállítása mindaddig, míg nem akadályozza a másik csapatot vagy nyújt szabályellenesen segítséget a saját csapata kutyáinak.
(d) Egy kifutásban egy csapatnak 4 különböző kutyája vesz részt. Tetszés szerint lehet tartalékos kutyákat is alkalmazni. A kutyákat cserélni viszont csak a kifutások végén lehet. A csapat kutyáit, beleértve a tartalékosokat, a divízió első versenye előtt be kell jelenteni. Amint a divízión belüli verseny elkezdődött, nincs lehetőség tartalékos kutyák beállítására. (e) Hivatalos versenyen egy kutya nem versenyezhet egyszerre több osztályban, kivéve: (f) Mindig a Flyball Bírói Testület aktuális eredménytábláját kell használni.

V. FEJEZET - BÍRÁK

(a) Két csapat mérkőzését öt (5) bíró felügyeli.
(b) Egy-egy bíró áll a start/cél vonalában egymással szemben, másik két bíró helyezkedik el a flyball gépek vonalában (oly módon, hogy a versenyt ne zavarják, de jól lássák, hogy mi történik a gép körül), az ötödik bíró (főbíró) pedig a pálya közepén indítja és értékeli a versenyt.
(c) A gép melletti és vonalbíróknak egy helyben kell tartózkodniuk a kifutások alatt, ha megkerüli őket a kutya vagy lepattan róluk a labda az is beleszámít a versenybe. A gép bírók és vonalbírók elsődleges feladata, hogy figyeljék a hibákat és szabálysértéseket.
(d) A főbírónak a pálya közepén, a start/cél vonal és a felsorakozó kutyák között kell elhelyezkednie. Szoros mérkőzések esetén a vonalbírók együttműködhetnek a főbíróval a kifutás győztesének meghatározásában. A kifutás győztesének kihirdetése előtt értekezhetnek egymással. Ha nincs elektronikus indító berendezés, akkor a főbíró feladata a visszaszámlálás, másodperces ütemben.
(e) A bíróknak jeleznie kell, hogy melyik kutyának kell újra futnia. A felvezető felelőssége ezt a jelzést értelmezni és a kutyáját újra indítani.
(f) A kifutás megállításához a bíró használhat sípot. A kifutást szabálysértés, külső és belső behatás, kutyák illetve felvezetők túlzott agressziója esetén le kell fújni. A pont a vétlen csapatnak ítélhető.
(g) A vonalbírók feladata:

  • feljegyezni az összes versenyző kutyát, jegyezni az eredményeket az aktuális bírói testület eredménylistáján.
  • jelezni, ha hiba vagy szabálysértés történt.

VI. FEJEZET - JEGYZŐKÖNYV VEZETÉSE

(a) Ha egy csapat több, mint 5 percet késik a futam kiírt időpontjához képest és egyébként minden más készen áll a futam megkezdéséhez, akkor a csapat automatikusan elveszti (forfeit) a futamot és a pontot a másik csapat kapja. Ennek megítélése a bíróra van bízva, mivel egyedüli célja, hogy elkerüljék a felesleges időbeli csúszásokat.
(b) A másik csapatnak, amely ilyen módon nyer, le kell futnia a győzelemhez szükséges kifutásokat akár egyedül is, ha például a másik csapat 5 perc után sem jelenik meg. Körmérkőzés esetén pontot szerez, double/single elimination esetén tovább jut.
(c) A futam kezdetétől számított 5 percen belül meg nem jelenő csapatot a versenybíró kizárhatja az egész versenyből, és akár további büntetéseket is kiróhat rájuk.
(d) Ha egy csapat nem hivatalosan, csak bemutató jelleggel (For Exhibition Only) indul, akkor a verseny folyamán már nincs lehetősége áttérni a hivatalos versenyző kategóriára. Ettől kezdve a csapat nem szerez pontot, sem címet, de a versenyt egészen addig folytathatja, míg nem kerül összetűzésbe egy hivatalosan versenyző csapattal.

VII.FEJEZET - BEMELEGÍTÉSEK

(a )A bemelegítésekre mindig kell biztosítani időt.
(b) A verseny időtartama alatt semmiféle edzés, gyakorlás nem megengedett, kivéve a futamok előtti bemelegítéseket. Ha egy csapat mégis megszegné a szabályt, az azonnali elvesztését jelenti az adott kifutásának.
(c) Ha egy csapat késik, a másik nem kezdheti el a bemelegítést. A bemelegítés akkor kezdődhet, ha mindkét csapat jelen van a ringben. A várakozó csapat addig felállíthatja az úgróakadályait és elhelyezheti a gépét.
(d) A bemelegítésben csak az eredménylistán feltüntetett kutyák vehetnek részt. A bíró az eredménylistán való rögzítés feltételeként megszabhatja, hogy a kutyának rendelkeznie kell egy verseny regisztrációs számmal (Competition Registration Number).

VIII.FEJEZET - A VERSENYZÉS SZABÁLYAI

8.1 Verseny besorolás - Break-out szabály

(a) A Flyball Bírói Testületnek rendelkeznie kell egy olyan rendszerrel, amellyel a csapatokat kategorizálja és divíziókba sorolja. Ez az alábbiakon alapulhat: -A csapatok által deklarált kifutási idő, és a divíziónként meghatározott “break-out” idő. (A break-out idő egy másodperccel több, mint a csapat átlagideje.) Vagy -A csapatok legutóbbi 3 versenyén futott idők közül a legjobb, és a csapatok egyéni break-out ideje (ami lassabb, az átlagidejüknél).
(b) A break-out szabály.

  • A csapat, amely break-out időt fut, kitör(break out) a divíziójából, meghaladja a divízió számára előre meghatározott kifutási időt. A csapat ilyenkor elveszti a kifutást és nem szerez pontot. Jelölése: B-O
  • A break-out szabály nem alkalmazható az 1. divízióra.
  • Amennyiben az elektronikus időmérő leáll vagy elromlik, a break-out szabály nem érvényesíthető.
  • A Flyball Bírói Testület meghatározhatja szabályzatában, hogy egy bizonyos számú break-out után a csapat nem szerezhet helyezést az adott versenyen. Így a pontok és címek azoknak járnak, akik nem lépték túl a break-out időt.
    • Válogató körben, ahol a versenytársak körmérkőzéssel lettek meghatározva, a B-O időt (korábban) többszörösen túllépők a legutolsóként vannak értékelve.
    • A válogató kifutásokon a B-O időt (korábban) többszörösen túllépők és a B-O időt nem meghaladó csapatok mérkőzéseiből automatikusan az előbbiek kerülnek ki vesztesen.
  • Abban az esetben, ha mindkét csapat meghaladja a B-O időt, egyik sem kaphat pontot vagy szerezhet címet.
  • Ha az egyik csapat túllépi a B-O időt, a másik pedig nem tudja befejezni a kifutást, akkor egyik csapat sem kap pontot vagy szerez címet.
  • Ha az időtúllépést csak a futam befejeztével veszik észre, akkor is érvényesíteni kell a szabályt. Ha pedig a futam emiatt döntetlen, akkor további kifutásokra van szükség a győztes megállapítására.

8.2 Ugró magasságok

(a) A legkisebb ugró magasság 20cm, a legnagyobb pedig 40 cm.
(b) Az ugró akadály magassága 2,5cm-es egységekkel állítható. A magasságot a csapat legkisebb (az adott kifutásban aktív) kutyájának marmagassága határozza meg: A legkisebb kutya marmagasságánál 10 centiméterrel alacsonyabb (2,5 cm-rel lefelé kerekítve. Pl 37,4 cm -> 35cm)
A lehetséges magasságok: 20 - 2,5 - 25 - 27,5 - 30 - 32,5 - 35 - 37,5 - 40

8.3 A kifutás

(a) A futás A kutyák álló helyzetből vagy nekifutással startolnak. Minden kutyának át kell haladnia a négy ugró akadályon a helyes sorrendben, ezután működtetnie kell a gépet majd ugyanazon négy akadályon át vissza kell térni a start/cél vonalra a labdával a szájában. Csak akkor indulhat a következő kutya, ha az előző bármely testrészével (talajon vagy levegőben) elérte a start/cél vonalat. Ilyen módon kell futnia minden kutyának beleértve azokat is, akik újra futnak.
(b) Rossz start

  • Ha a kutya vagy a felvezető bármely testrésze vagy egy hozzájuk tartozó tárgy átmegy a start/cél vonalon még mielőtt a megfelelő jelzést megkapták volna az indulásra, akkor újra kell indítani a kifutást.
  • Ha ugyanaz a csapat egy másodszorra is hibázik ugyanazon kifutás indításánál, akkor a szabálysértő kutyának újra kell futnia.
  • Ha ugyanazon csapat másodszorra történő korai startjával egy időben az ellenfél is hibázik, akkor a kifutást újra kell indítani.

(c) A flyball gép meghibásodása
A géptöltőnek kötelessége jelezni a főbíró felé, ha a flyball gép meghibásodott. Ilyen esetben a kifutást leállítják és a főbíró megvizsgálja a gépet. Ha a gép hibásnak bizonyul, akkor a kifutást újra futják. Ha viszont a főbíró úgy ítéli meg, hogy a gép rendben működött a kifutás alatt, akkor automatikusan másik csapatot nyilvánítja győztesnek. Ha nem áll rendelkezésre pótgép és a hiba nem javítható ki rövid időn belül, akkor az adott és minden hátralévő kifutást a másik csapat nyeri. Ha a gép újból meghibásodik, vagy a tartalék gép sem működik megfelelően akkor az adott és minden hátralévő kifutást a másik csapat nyeri.
(d) Bepiszkítás
Ha a kutya a pályán könnyít magán, a csapat elveszíti az adott kifutást.
(e) A géptöltő befolyása
A géptöltőnek mindvégig egyenesen kell állnia a gép mögött kivéve ha elgurult labdát szed össze, új labdakészletet vesz elő betöltésre, betölti a gépet vagy részt vesz a bemelegítésben. Egyedül szóval hangjelzésekkel biztathatja a csapatot egészen addig, amíg ez nem hat zavarólag a másik csapatra. A géptöltőnek helyben kell maradnia, míg a kifutást nem értékelik. Amikor a kutya megközelíti a gépet a géptöltőnek egyenesen kell állnia, a gépnek pedig töltve kell lennie. Ha a főbíró úgy ítéli meg, hogy a géptöltő megszegte ezeket a szabályokat, akkor a kifutást az ellenfél nyeri.
(f) Belső kölcsönhatás
Ha a kifutás során a két csapat bármiféle kölcsönhatásba kerül egymással a versenyterületen belül, akkor a vétlen fél nyeri a kifutást. Kölcsönhatás az, ha az egyik csapat bármi módon akadályozza a másikat a versenyzésben. Ha egy kutya átszalad az ellenfél futó területére egy kósza labda után, az nem feltétlenül számít ilyen kölcsönhatásnak.
(g) Figyelem elterelés
A csapat tagok semmilyen módon nem terelhetik el a másik csapat kutyáinak figyelmét (nem dobhatnak nekik labdát, dummy-t, frizbit, játékot stb.). Ha ez mégis megtörténne, a második figyelmeztetésre automatikusan a másik fél nyeri a kifutást. A csapat tagoknak minden elgurult labdát össze kell szedniük.
(h) Biztonság veszélyeztetése, veszélyhelyzet
Ha a főbíró szerint bármi veszélyezteti a versenyzők biztonságát, akkor leállíthatja a kifutást, ami később újra futható.
(i) Szabályszegés Ha egy kutya hibázik vagy szabálytalanságot követ el, akkor újra kell futnia azután, hogy mind a négy kutya lefutott. Ha több kutya is hibázik egy kifutás során, akkor olyan időbeli sorrendben kell újra futniuk, ahogy a hibákat elkövették. A kutyának az alábbi esetekben kell újrafutnia.

  • Korai indulás (start vagy váltás esetén) - amit az elektromos mérőberendezés vagy ennek hiányában a vonalbírók vagy a főbíró jelez.
  • Ha kihagy egy vagy több akadályt.
  • Ha nem sorrendben teljesíti az akadályokat.
  • Ha elejti a labdát a még a célvonal átlépése előtt.
  • Ha a géptöltő, a felvezető vagy akár egy néző szabálytalanul beavatkozik, közreműködik.
  • Ha a felvezető átlépi a start/cél vonalat az éppen zajló kifutás alatt. Kivétel, ha akadályt igazít meg vagy begyűjti az elgurult labdát.

    Megjegyzés: a felvezető semmiképp nem lépheti át a start/cél vonalat a fotocella érzékelői között. Ha mégis ezt teszi, a kutyájának újra kell futnia.

(j) Feldöntött akadályok
Ha egy ugró akadály felborul, a csapat semmiféle büntetésben nem részesül feltéve, ha minden kutya teljesítette (akár felborult állapotában is) ezt az akadályt. A pályasegítő vagy egy felvezető visszaállíthatja az akadályt anélkül, hogy ez kölcsönhatásnak számítana.
(k) Beavatkozás
A géptöltő egyetlen esetben biztathatja testi jelekkel a kutyát a pedál megnyomására, mégpedig akkor, ha a labda beragad és a kutya emiatt nem tudja megszerezni.
(l) Befejezés Az a csapat, amelyik mind a négy kutyáját elsőként juttatja a célba, megnyeri a kifutást. A verseny akkor ér véget, amikor az utolsó kutya bármely testrésze (pl az orra hegye) áthalad a start/cél vonalon.
(m) A győztes és annak meghatározása
Amennyiben az időmérésre elektronikus berendezést használnak, a szoros küzdelmek kimenetelét a berendezés határozza meg. Ha a két csapat ideje 0,01 századmásodperccel tér csak el, a főbíró döntetlent hirdet.

    Megjegyzés: Egy adott Flyball Bírói Testület meghatározhat ennél kisebb időbeli eltérést is a döntetlen meghatározásához, akkor

     

  • ha a testület következetesen mindig ezt az időintervallumot használja az általa bírált versenyeken.

     

  • ha a meghatározott időintervallumnál kisebb a berendezés hibaszázaléka.

Ha a kifutás kézi időméréssel mért (az elektronikus berendezés hiánya vagy meghibásodása esetén), akkor a főbíró és a vonalbírók döntenek a kifutás eredményét illetően. Ebben az esetben nem a stopperórák állása, hanem az számít, amit a bírák láttak. Amennyiben a vonalbírók nem értenek egyet a látottakba, konzultálnak a főbíróval, aki végül dönt arról, hogy döntetlenre végződött-e a mérkőzés.

8.4 Agresszív kutyák

Ha egy kutya indokolatlanul viselkedik agresszívan akár egy másik kutyával, akár egy felvezetővel a sportesemény ideje alatt, akkor a főbíró kizárhatja az egész versenyből. A főbíró az agresszivitás mértéke alapján mérlegeli döntését.

8.5 A kutyák állapota

(a) A kutyák lábán tetszés szerint használható védő kötés vagy csuklószorító. A bíró a versenyesemény egész időtartama alatt bármikor megvizsgálhatja a kutyát.
(b) Ha a bíró megállapítása szerint a kutya sántít, tüzel, műtét után lábadozik vagy bármi hasonló baja van, akkor felmentheti a versenyzés alól.
(c) A Flyball Bírói Testület állapítja meg a versenyző kutyák minimum életkorát, amely nem lehet kevesebb 1 évnél.

8.6 A verseny eredménye

A házigazda klubnak a lehető leggyorsabban közzé kell tennie az eredményeket, lehetőleg a egyből az adott futam után.

 IV. FEJEZET - KUTYA LEMÉRÉSE

(a) A 40 cm-nél alacsonyabb akadályt ugró csapatok saját divíziójuk versenyeit megelőzően lemérethetik kutyáikat a verseny főbírójával
(b) Ha a verseny főbírája azt állapítja meg, hogy egy csapat alacsonyabb ugrómagasságot állított be az előírtnál, akkor körmérkőzés esetében (round robin) a szabálytalan magasságon teljesített nyertes kifutások pontjait megvonják tőlük. Elimination esetében a tévedés elnézendő.
(c) A főbíró bármikor lemérheti a kutyákat.
(d) Miután egy kutya le lett mérve, a bíró nem kötelezhető, hogy újra megmérje ugyanazon kutyát.
(e) Ha a kutyát újra lemérik, és a bíró tévedett akkor a csapat nem büntethető, viszont verseny további részében a megfelelő ugrómagasságon kell futniuk.
(f) Ha bárki részéről kétely merül fel egy kutya magasságát illetően, akkor a kifutás utáni 30 percen belül tehet jelentést róla.
(g) Minden mérésnek nyilvánosnak kell lennie.
(h) Egy kutyával egyszerre csak egy felvezető tartózkodhat a mérésre kijelölt területen. (i)Agresszió a mérés közben nem tolerálható, agresszivitás esetén a 2.3.3 rendelkezés alkalmazandó.
(j) A kutya amelyik “Nem lemérhető” (not measurable) a maximum 40cm-es ugrómagasságot ugorja.
(k) A mérési eredményeket érvényes bírói aláírással kell rögzíteni. A csapatok ugrómagasságát rögzítő dokumentumról minden csapat számára egy másolatot kell biztosítani. Amennyiben több bíró is mér a versenyen, az adott bíró mérése kerül rögzítésre és számít hivatalosnak függetlenül attól, hogy melyik bírónál melyik ringben fog futni a kutya.
(l) A mérés helyszínét a mérést végző főbíró határozza meg.
(m) A kutya magassága a földtől a lapockáig mérendő, a kutya természetes testhelyzetében. Ha a bíró 3 elvégzett mérés esetén sem biztos kutya magasságában, akkor az alacsonyabbik mérési eredmény lesz a hivatalos, a kutya javára.
(n) A Flyball Bírói Testületnek (FGB) lehet saját rendszere a méret kártyákra. Ez a testület határozza meg a követelményrendszert a kutyákra nézve.

 www.flyball.hu

 

Vissza a főoldalra 

MENÜ

 FŐALBUM

ISKOLAI FOTÓK

RENDEZVÉNY FOTÓK

BEMUTATÓK

VIZSGÁK,VERSENYEK

EGYÉNI ALBUMOK

JANI KUTYÁI

ISKOLAI FILMEK

VIZSGASZABÁLYZATOK

LINKEK

 HIRDETÉSEK 

 

 

 

 

 

 

 

Madarak és fák napjára új mesével vár a Mesetár! Nézz be hozzánk!    *****    Rosta Iván diplomás asztrológus vagyok! Szívesen elkészítem a horoszkópodat, fordúlj hozzám bizalommal. Várom a hívásod!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, egyéb épületek szigetelését kedvezõ áron! Hívjon! 0630/583-3168    *****    Ha te is könyvkiadásban gondolkodsz, ajánlom figyelmedbe az postomat, amiben minden összegyûjtött információt megírtam.    *****    Nyereményjáték! Nyerd meg az éjszakai arckrémet! További információkért és játék szabályért kattints! Nyereményjáték!    *****    A legfrissebb hírek Super Mario világából, plusz információk, tippek-trükkök, végigjátszások!    *****    Ha hagyod, hogy magával ragadjon a Mario Golf miliõje, akkor egy egyedi és életre szóló játékélménnyel leszel gazdagabb!    *****    A horoszkóp a lélek tükre, nagyon fontos idõnként megtudni, mit rejteget. Keress meg és nézzünk bele együtt. Várlak!    *****    Dryvit, hõszigetelés! Vállaljuk családi házak, lakások, nyaralók és egyéb épületek homlokzati szigetelését!    *****    rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com - rose-harbor.hungarianforum.com    *****    Vérfarkasok, boszorkányok, alakváltók, démonok, bukott angyalok és emberek. A világ oly' színes, de vajon békés is?    *****    Az emberek vakok, kiváltképp akkor, ha olyasmivel találkoznak, amit kényelmesebb nem észrevenni... - HUNGARIANFORUM    *****    Valahol Delaware államban létezik egy város, ahol a természetfeletti lények otthonra lelhetnek... Közéjük tartozol?    *****    Minden mágia megköveteli a maga árát... Ez az ár pedig néha túlságosan is nagy, hogy megfizessük - FRPG    *****    Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Why do all the monsters come out at night? - FRPG - Aktív közösség    *****    Az oldal egy évvel ezelõtt költözött új otthonába, azóta pedig az élet csak pörög és pörög! - AKTÍV FÓRUMOS SZEREPJÁTÉK    *****    Vajon milyen lehet egy rejtélyekkel teli kisváros polgármesterének lenni? És mi történik, ha a bizalmasod árul el?    *****    A szörnyek miért csak éjjel bújnak elõ? Az ártatlan külsõ mögött is lapulhat valami rémes? - fórumos szerepjáték    *****    Ünnepeld a magyar költészet napját a Mesetárban! Boldog születésnapot, magyar vers!    *****    Amikor nem tudod mit tegyél és tanácstalan vagy akkor segít az asztrológia. Fordúlj hozzám, segítek. Csak kattints!